Hino S'elega RU1ESAA (High Decker) (2005-2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12913 cc |
| แรงม้า / Power | 380 hp |
| แรงบิด / Torque | 1667 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7200 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 50 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 11990 x 2490 x 3610 mm |