Starting from ฿559,000
Honda Motorcycle Africa Twin CRF1100L Africa Twin MT (2024) — Full specs, price from ฿559,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1082 cc |
| แรงม้า / Power | 98 hp |
| แรงบิด / Torque | 105 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 250 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2330 x 960 x 1485 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1575 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 850 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿559,000 |