Starting from ฿99,700
Honda Motorcycle CBR150R CBR150R (All New/K45N) (2019) — Full specs, price from ฿99,700, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 17 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 135 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 38 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1983 x 694 x 1083 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1311 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 782 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿99,700 |