Last MSRP ฿63,700
Honda Motorcycle Click 150i (2018-2022) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 13 hp |
| แรงบิด / Torque | 13 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 46 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1919 x 679 x 1062 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1280 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 769 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿63,700 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿48,000 - ฿62,000 |