Honda Motorcycle Dream 100 (ท้ายมน) (1994-2002) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 97 cc |
| แรงม้า / Power | 8 hp |
| แรงบิด / Torque | 8 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 85 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 90 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 45 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1835 x 660 x 1045 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1175 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 745 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿6,000 - ฿20,000 |