Starting from ฿48,700
Honda Motorcycle Dream Super Cub (110i, New Frame) (2020) — Full specs, price from ฿48,700, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 110 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 45 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1914 x 700 x 1076 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1224 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 785 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿48,700 |