Last MSRP ฿66,000
Honda Motorcycle MSX MSX125 (2013-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 50 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1760 x 755 x 1010 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1200 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿66,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿35,000 |