Honda Motorcycle NSR 150 R (1989-1992) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 31 hp |
| แรงบิด / Torque | 25 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 126 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1975 x 660 x 1075 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿15,000 - ฿40,000 |