Last MSRP ฿69,800
Honda Motorcycle PCX 125i (2010-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| แรงบิด / Torque | 12 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 48 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1917 x 738 x 1094 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1305 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 761 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿69,800 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿20,000 - ฿30,000 |