Last MSRP ฿425,000
Honda Motorcycle X-ADV 750 (2017-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 745 cc |
| แรงม้า / Power | 54 hp |
| แรงบิด / Torque | 68 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 27.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2230 x 910 x 1345 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1580 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 21 L |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿425,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿280,000 - ฿340,000 |