Last MSRP ฿56,000
Honda Motorcycle Zoomer-X Standard (2015-2022) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 108 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 57 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1840 x 759 x 1065 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1257 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 764 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿56,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿28,000 - ฿42,000 |