Last MSRP ฿98,500
Honda ADV 150 (2019-2022) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 115 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 46.9 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1950 x 763 x 1153 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1324 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 795 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿98,500 |