Starting from ฿101,900
Honda ADV 160 (2022) — Full specs, price from ฿101,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 157 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 15 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| 0-100 km/h | 9.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 45 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1950 x 763 x 1196 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1324 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿101,900 |