Starting from ฿564,410
Honda CB CB1100EX Final Edition (2021-2022) — Full specs, price from ฿564,410, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1140 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 91 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 250 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 256 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2200 x 835 x 1130 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1490 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿564,410 |