Starting from ฿600,000
Honda CB1300 Super Bol D'or (2025) (2025) — Full specs, price from ฿600,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1284 cc |
| แรงม้า / Power | 114 hp |
| แรงบิด / Torque | 115 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 235 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 268 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2200 x 795 x 1190 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1520 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿600,000 |