Starting from ฿109,800
Honda CB150R ABS (2017-202X) (2017) — Full specs, price from ฿109,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 131 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 42 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2020 x 755 x 1055 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1305 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 787 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿109,800 |