Honda CB CB400 Super Four VTEC Revo (2008-2013) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 399 cc |
| แรงม้า / Power | 55 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 201 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2040 x 725 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1410 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 755 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿180,000 - ฿350,000 |