Last MSRP ฿120,000
Honda CBR 250R (2011-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 26 hp |
| แรงบิด / Torque | 23 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 150 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 27 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2030 x 709 x 1127 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1369 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 784 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿120,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿55,000 |