Honda CBR 250RR (1990-1999) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 45 hp |
| แรงบิด / Torque | 24 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 150 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 153 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1985 x 660 x 1095 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1355 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 740 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿80,000 - ฿160,000 |