Honda CBR 400RR Gull-Arm (1990-1994) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 399 cc |
| แรงม้า / Power | 59 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 164 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2015 x 680 x 1095 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1375 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 755 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿95,000 |