Honda CBR150R CBR150R (Carbureted) (2000-2010) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 17 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1910 x 652 x 1065 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1286 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 776 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |