Starting from ฿69,900
Honda Click 160 ABS (2022) — Full specs, price from ฿69,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 157 cc |
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 117 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 46.9 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1929 x 679 x 1088 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1227 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 778 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿69,900 |