Starting from ฿54,700
Honda Click 125i Honda Click 125i (2024-Present, Smart Key, USB Charger) (2024) — Full specs, price from ฿54,700, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 11 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 105 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 111 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 50 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1918 x 679 x 1066 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1280 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 769 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿54,700 |