Starting from ฿94,600
Honda CT CT125 (2023) — Full specs, price from ฿94,600, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 124 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 1 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 45 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1961 x 809 x 1085 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1260 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿94,600 |