Starting from ฿64,900
Honda CUV e: Connectivity Edition (2025) — Full specs, price from ฿64,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 8 hp |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.5 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 70 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 83 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 106 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1870 x 720 x 1105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1290 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 740 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | electric |
| ราคา / Price | ฿64,900 |