Honda Dream Super Cub (110i) (2013-2017) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 109 cc |
| แรงม้า / Power | 8 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 57 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1858 x 696 x 1052 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1199 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 742 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿22,000 - ฿35,000 |