Last MSRP ฿175,500
Honda Forza 350 Roadsync (2020-2022) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 330 cc |
| แรงม้า / Power | 29 hp |
| แรงบิด / Torque | 32 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 155 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 186 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2147 x 754 x 1507 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1510 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿175,500 |