Starting from ฿66,900
Honda Giorno+ ABS (2023) — Full specs, price from ฿66,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 52.6 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1902 x 683 x 1144 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1312 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿66,900 |