Honda Integra Type R (DC2) Honda Integra Type R (DC2) 1.8L (1995-2001) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1797 cc |
| แรงม้า / Power | 197 hp |
| แรงบิด / Torque | 181 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 232 km/h |
| 0-100 km/h | 6.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1080 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4380 x 1695 x 1335 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2570 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿800,000 - ฿1,500,000 |