Honda Integra Type R (DC5) Type R (2001-2006) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 220 hp |
| แรงบิด / Torque | 206 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 235 km/h |
| 0-100 km/h | 6.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1180 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4385 x 1725 x 1385 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2570 mm |