Starting from ฿62,000
Honda Lead Standard (eSP+) (2022) — Full specs, price from ฿62,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 11 hp |
| แรงบิด / Torque | 12 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 52.6 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1844 x 680 x 1130 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1273 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿62,000 |