Starting from ฿77,900
Honda MSX GROM ABS (2021) — Full specs, price from ฿77,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 50 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1763 x 722 x 1017 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1198 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 761 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿77,900 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿65,000 |