Honda NSR 150 SP (1996-1997) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 40 hp |
| แรงบิด / Torque | 30 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 127 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 15 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1975 x 660 x 1075 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿60,000 - ฿130,000 |