Honda NSR 250R SE (Grey Import) (1994-1995) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 40 hp |
| แรงบิด / Torque | 32 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 151 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1990 x 625 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1355 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿250,000 - ฿500,000 |