Starting from ฿533,000
Honda NT1100 DCT (2025) (2025) — Full specs, price from ฿533,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1084 cc |
| แรงม้า / Power | 102 hp |
| แรงบิด / Torque | 104 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | SHAFT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 248 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 22 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2240 x 845 x 1425 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1535 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿533,000 |