Honda Odyssey RB Honda Odyssey RB1 2.4 Absolute (2003-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2354 cc |
| แรงม้า / Power | 190 hp |
| แรงบิด / Torque | 220 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| 0-100 km/h | 11 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1650 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4765 x 1800 x 1550 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2830 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 220 L |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿320,000 - ฿480,000 |