Last MSRP ฿1,600,000
Honda Odyssey RA RA3 2.3L (1997-1999) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2258 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 206 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 12 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1520 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4750 x 1775 x 1630 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2830 mm |
| ราคา / Price | ฿1,600,000 |