Starting from ฿146,900
Honda Rebel 300 Rebel 300 Standard (2020-Present) (2020) — Full specs, price from ฿146,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 286 cc |
| แรงม้า / Power | 30 hp |
| แรงบิด / Torque | 27 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 145 km/h |
| 0-100 km/h | 8.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2190 x 820 x 1090 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1490 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 690 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿146,900 |