Last MSRP ฿220,000
Honda Rebel 500 Rebel 500 (2017-2019) (2017-2019) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 471 cc |
| แรงม้า / Power | 45 hp |
| แรงบิด / Torque | 45 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 170 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2188 x 821 x 1094 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1490 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 690 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿220,000 |