Honda RVF RVF400R (1994-1996) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 399 cc |
| แรงม้า / Power | 53 hp |
| แรงบิด / Torque | 36 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 165 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 1 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1985 x 685 x 1065 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1335 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿180,000 - ฿350,000 |