Honda RVF RVF750R (1994-1999) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 749 cc |
| แรงม้า / Power | 118 hp |
| แรงบิด / Torque | 76 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 270 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 189 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 1 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2070 x 710 x 1110 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1410 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿750,000 - ฿1,500,000 |