Starting from ฿394,000
Honda XL750 Transalp Standard (2025) (2025) — Full specs, price from ฿394,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 755 cc |
| แรงม้า / Power | 77 hp |
| แรงบิด / Torque | 75 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 205 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 208 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 28 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2325 x 900 x 1395 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1560 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 850 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿394,000 |