Starting from ฿619,800
Husqvarna Norden 901 (2022) — Full specs, price from ฿619,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 889 cc |
| แรงม้า / Power | 105 hp |
| แรงบิด / Torque | 100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| 0-100 km/h | 3.9 s |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 19 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2240 x 905 x 1360 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1515 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 854 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿619,800 |