Last MSRP ฿139,800
Husqvarna Svartpilen 200 (2021-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 199 cc |
| แรงม้า / Power | 25 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| 0-100 km/h | 4.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 146 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2026 x 820 x 1109 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1357 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ราคา / Price | ฿139,800 |