Last MSRP ฿289,900
Husqvarna Svartpilen Svartpilen 401 (2024) (2024) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 399 cc |
| แรงม้า / Power | 45 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 160 km/h |
| 0-100 km/h | 4.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 155 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 27 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2045 x 843 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1368 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿289,900 |