Starting from ฿370,000
Husqvarna TC TC 150 (2025) — Full specs, price from ฿370,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 144 cc |
| แรงม้า / Power | 35 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2187 x 827 x 1268 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1493 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 939 mm |
| ราคา / Price | ฿370,000 |