Last MSRP ฿230,000
Husqvarna TC TC 85 17/14 (2018-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 85 cc |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 80 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1917 x 760 x 1098 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1290 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 880 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿230,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿70,000 - ฿110,000 |