Husqvarna TE TE 570 (2001-2004) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 576 cc |
| แรงม้า / Power | 58 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 150 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 160 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2225 x 830 x 1240 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1475 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 940 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |