Last MSRP ฿399,000
Husqvarna Vitpilen 701 (2018-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 693 cc |
| แรงม้า / Power | 75 hp |
| แรงบิด / Torque | 72 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 185 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2065 x 830 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1434 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 830 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿399,000 |