Starting from ฿1,499,000
Hyundai H-1 Elite Final Edition (2025) — Full specs, price from ฿1,499,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2497 cc |
| แรงม้า / Power | 170 hp |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | 2WD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 14 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 11 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 10.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5150 x 1920 x 1925 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3200 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 851 L |
| ราคา / Price | ฿1,499,000 |